0

چاکرا چیست ؟

نقشه ۷ چاکرا

 

*

چاکرا چیست ؟

چاکراها نقاطی هستند در بدن ما که انرژی پرانا یا انرژی حیات را جذب می کنند. چاکراها مرکزهای انرژیکی بدن هستند. پرانا از چاکراها وارد بدن می‌شود و از کانالهای انرژی به اندامها یا نقاط حساس بدن می‌رود. در بدن , چاکراهای انبوهی هست ولی اصلی ترین آن ها ۷ چاکرا می باشد. هر چاکرایی ارتباط مستقیم با یک سری از ارگان های بدن دارد. تاثیرات این چاکرها در عملکرد این ارگان ها و همچنین تاثیربخش در عملکرد روحی و روانی ما است.

چاکرای ۱: چاکرای  ریشه یا جنسی است که در انتهای استخوان دنبالچه قرار دارد.رنگ این چاکرا قرمز است و کارایی ان بر روی استخوان بندی و ماهیچه‌ها بر روی کلیه‌ها و غدد فوق کلیه بر روی اندامهای جنسی و فعالیت‌های جنسی است. عملکرد ابن چاکرا نگهداری , بقا و استواری شما را بسیار می کند و حس امنیّت را در شما افزایش دهد.

چاکرای ۲ : چاکرای هارا است که حدودا دو انگشت زیر ناف قرار دارد.رنگ این چاکرا نارنجی است و کارایی ان بر روی روده و فشار خون است. عملکرد ابن چاکرا لذت جنسی ، بروز خشم و نفرت وکینه یا حس شرافت است . هارا نقطه مرگ و زندگی است. در سنت ژاپنی عمل هاراکیری در این نقطه روی می دهد.

چاکرای ۳ : چاکرای شبکه خورشیدی است.رنگ این چاکرا زرد است و محل قدرت ، استرس ,غرور های بیجـا , منیّتها و ذّلت و خواری است. متانت و وقار ونرمی در این چاکرا مایه ایجاد آرامش میشود.

چاکرای ۴ : چاکرای قلب در میان قفسه سینه قرار دارد. رنگ این چاکرا سبز است و بر روی قلب و ریه‌ها کارساز است.عملکرد ابن چاکرا به باز کردن قلب کمک می کند تاقلب شما را بسمت عشق ، بسمت دوست داشتن و بسمت زیبایی ها باز کند.

چاکرای ۵: چاکرای گلو است. رنگ این چاکرا ابی است که بر روی تارهای صوتی و تیروئید کارساز است.عملکرد این چاکرا ارتباط ، بالا بردن خلاقیت و ابراز درون است.

چاکرای ۶: چاکرای آجنا است.رنگ این چاکرا نیلی است که بر روی چشم‌ و غده هیپوفیز و غده صنوبری کارساز است و بر روی حافظه کارایی می‌گذارد.عملکرد این چاکرا حس ششم است  و مدیتیشن کردن فراوان کمک  میکند تا  چشم سـوم  باز شود.

چاکرای ۷: چاکرای تاج در فرق سر قرار دارد.رنگ این چاکرا بنفش است و انرژی ایزدی از این چاکرا وارد بدن می‌گردد. با مدیتیشن کردن فراوان عمل اشراق در این چاکرا اتفاق ما افتد.

راگو

*

منبع عکس

friamin.com/wp-content/uploads/2009/09/chakra-poster-newest3.jpg

*

دیدگاه‌ها (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.